Toplantı Odası Yönetimi

1-) Video Konferans Sistemi – Skype ve benzeri platformlar kullanılarak uzakta bulunan bir kişi veya grup ile görüntülü toplantı yapılmasını sağlayan sistemdir. Görüşülecek kişi ve grubun kullandığı cihazda skype ugulamasının yüklü olması yeterlidir. Video Konferans sistemleri ile toplantılarınızı daha efektif hale getirebilirsiniz. Bu sistemlerde birçok özellik entegre edilebilmektedir. Toplantı sesli ve görüntülü kayıt altına alınabilmektedir. Toplantı odasının büyüklüğüne göre kamera tipleri ve adetleri değişmektedir. Sistemler basit toplantı odalarından başlayarak kongre salonlarına kadar çeşitlilik göstermektedir. En büyük sistemlerde profesyonel yayın kameraları dahi kullanılmaktadır.

2-) Projeksiyon / Videowall – Toplantı odalarında kullanılan görüntüleme cihazlarında iki seçenek olarak projeksiyon ve ekran/videowall teknolojilerinden yararlanmaktayız. Seçenekler müşterinin ihtiyaçlarına göre değerlendirilmektedir. Projeksiyon skalamızda giriş seviyesinden sinema seviyesine kadar birçok ürün yer almaktadır. Projede hangi projeksiyonun kullanılacağın uzman ekibimiz tarafından yerinde yapılan keşifler ile belirlenmektedir. Görüntü kalitesi olarak UHD/4K çözünürlükte dahil olmak üzere birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca manuel ve otomatik perde seçenekleri de bulunmaktadır.

     Diğer bir görüntüleme çözümümüz çoklu ekrandan oluşan videowall. Son zamanlarda toplantı odalarında sık sık tercih edilmeye başlanmıştır.

3-) Kablosuz Görüntü Aktarımı – Toplantı esnasında, toplantıya katılanlardan herhangi bir kişi ekrana görüntü göndermek isteyebilir. Bunu tek bir dokunuşla çözebilecek çözümlerimiz yer almaktadır. Ayrıca toplantı esnasında bir PC’den diğerine belge gönderimi  de yapılabilmektedir. Ekranı bölebilir, birkaç PC’yi aynı anda ekrana bağlayabilirsiniz.

Avkom Teknoloji olarak kurumların ihtiyacı olan toplantı ve konferans odası çözümlerini kuruma özel projelendirmekteyiz. Toplantı odasının her türlü mimari, montaj ve kurulum aşamaları firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Görüntü teknolojileri alanında 21 yıllık geçmişi ile Avkom Teknoloji bünyesine her geçen gün farklı markaları ve çözümleri katmaktadır.

Toplantı odası yönetimi başlı başına bir iş. Bu sorumluluk genelde kurumlarda sahipsiz kalıyor ve odaların yönetimi bir keşmekeş halini alıyor. Avkom olarak bu işi tam bir düzene sokan çok esnek sistemlerimiz var.

Toplantı odasının girişine istenen noktaya istenen boyutta ekranlar koyuyoruz. İsteğe göre bu ekranlar sıva altı veya sıva üstü yerleştirilebiliyor. Boyutları 10″ den başlayıp 24″ e kadar gidebiliyor. Ekranlarda o anda gerçekleşmekte olan toplantıyı, bir sonraki toplantının başlama ve bitiş saatleri ile birlikte gösterebiliyoruz. Bunun yanında toplantıyı organize eden kişileri veya katılımcıları da göstermek mümkün.

Ekranların yönetimini merkezi web tabanlı bir arayüz üzerinden yapabiliyoruz. İstenirse sistemi Outlook ve Exchange entegrasyonu ile sağlıyoruz. Böylece yönetim için ayrı bir araç kullanmaya gerek kalmıyor. Merkezi yönetim yazılımı toplantıyı erken bitirme, yeniden başlatma gibi özellikler içeriyor. Böylece 1 saat rezerve edilmiş bir oda toplantı erken bittiğinde hemen tekrar rezervasyona uygun hale gelebiliyor. Ekranlarımız isteğe göre dokunmatik özelliklere sahip olarak da sağlanabiliyor. Yönetim ekranlarımız embedded işletim sistemleri ile çalıştığı için çok yüksek MTBF değerleri sunuyor. Toplantı odası yönetimi sistemi kurulduğu hali ile uzun süreler hizmet veriyor.

BİLGİ AL
 
toplantı odasi yonetimi 2
toplantı odasi yonetimi