Hastane Teknolojileri

Hastane teknolojileri alanında, canlı ameliyat çekimi, eğitim metaryali olarak kullanılmak üzere uygulamalı tedavi videolarının yüksek çözünürlüklü olarak ameliyatların kaydedilmesi/arşivlenmesi ve ayrıca çok sayıda şubesi olan hastanelerin merkezden tüm şubelerine ulaşması noktasında hizmet vermekteyiz.

Tüm eğitim dallarında olduğu gibi Tıp eğitiminde de medya kullanımı çok önemli olduğundan, dünyaca ünlü profesörlerin gerçekleştirdiği ameliyatların yüksek çözünürlüklü şekilde kayıt altına alınmasına imkan sağlıyoruz.

İnteraktif Canlı Ameliyat Yayını

“Kullandığımız teknoloji ile gerçekleşen bir ameliyatın görüntüsünü aynı anda bir konferans salonunda canlı olarak yayınlıyoruz.”

Bu yayında dikkat ettiğimiz en önemli husus yayının gerçek zamanlı/kayıpsız olarak yansıtılması. Konferans salonundan, ameliyathaneye anlık olarak interaktif şekilde müdahale edilebilmesi için görüntünün çok küçük gecikmelerle ulaşmasını sağlıyoruz. Konferans salonunda canlı ameliyatı izleyen kişilerin, operasyonu gerçekleştiren doktora anlık soru sorması ve yanıt alması sunduğumuz teknoloji ile mümkün. Dünyaca ünlü bir cerrahın girdiği bir ameliyatın görüntüsü offline olarak da tıp eğitiminde kullanılabilir ve arşivlenebilir.

Hastanın kendisinin veya hastanın sigorta şirketinin talebi doğrultusunda, gerçekleşen bir ameliyatı kayıt altına alıyoruz. Olası bir durumda bu kayıt hastanın veya hastanın sigorta şirketinin elinde delil teşkil edebiliyor.

Aynı zamanda bir hastanenin birden çok şehirde bulunan şubelerinin, aynı ameliyatın görüntüsüne canlı olarak ulaşmasını sağlıyoruz. Realtime olarak sunduğumuz bu teknoloji sayesinde hastane, aynı medyayı/videoyu tüm şehirlerde personeline ve öğrencilerine ulaştırabiliyor.  Ameliyat esnasında interaktif görüşme sağlayabiliyoruz. Örneğin, Profesör giremediği bir ameliyata bağlanarak diğer doktorları yönlendirebiliyor veya ameliyatı izleyip direktifler verebiliyor.

BİLGİ AL