Depolama ve Yedekleme

Uzmanı olduğumuz video içerikleri çok yer kaplayan içeriklerdir. TeraByte larca depolama alanına ihtiyacımız oluyor. Bunu karşılamak üzere özellikle disk tabanlı çok hızlı ve optik tabanlı çok güvenilir depolama sistemleri kuruyoruz.

Disk Tabanlı Sistemler

Birkaç TB den başlayıp PB lere kadar büyüyebilen disk tabanlı depolama sistemleri kuruyoruz. Müşterimizin alt yapısına göre DAS veya NAS sistemler tasarlıyor bu sistemlerin entegrasyonunu yapıyoruz. Kurduğumuz sistemler video depolanmasına uygun büyük kapasiteli ve yüksek hızlı sistemlerdir. Çok yüksek hız ihtiyaçlarında cluster tarzı depolama sistemleri kuruyoruz.

Optik Sistemler

Kapasite ihtiyacını karşılamak ve özellikle disk tabanlı sistemleri yedeklemek için çok uzun ömürlü ve özellikle güvenli optik tabanlı depolama sistemleri kuruyoruz. Manyetik sistemlere göre çok daha uzun ömürlü olan bu sistemler (50 yıl ve üzeri) aynı zamanda sıcağa ve neme son derece dayanıklı sistemler. Optik tabanlı sistemler çok fazla soğutma ihtiyacı hissetmediği için sistem odaları yerine kasa odaları veya başka yerlere de kurulabiliyor. Manyetik olmadıkları için elektriksel alanlardan etkilenmiyor. Yine manyetik olmadığı için nemden etkilenmiyor. Sıcağa dayanımları da manyetik tape sistemlerine göre çok yüksek.  Optik sistemleri özellikle çok uzun süre saklanması gereken içerikler için video olsun olmasın tavsiye ediyoruz. Asayiş içerikleri, mahkeme içerikleri, finansal içerikler gibi çok değerli içeriklerin çok uzun süreler güvenli saklanması optik tabanlı depolama sistemleri ile mümkündür.

BİLGİ AL
Infortrend family_EonNAS
Infortrend Naspro-850