Avkom Yeni Nesil Yayın Teknolojileri Etkinliği Düzenledi

 

 

 Avkom Teknoloji, İstanbul’da Yeni Nesil Yayın Teknolojileri etkinliği düzenledi.

NewTek_triCaster

İstanbul Taksim’de bulunan Elite World Prestige Hotel’de sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleşen etkinliğe katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

NewTek Distribütörü MediaCast ile ortaklaşa düzenlenen ve canlı yayın teknolojileri/broadcast sektöründen çok fazla kişinin katılım gösterdiği ve etkinlik, Avkom Teknoloji Satış Müdürü Mustafa İnal’ın açılış konuşmasıyla başladı. İnal’ın konuşmasının ardından etkinliğin ana konuşmacısı NewTek Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Satış Yönetcisi Chris Waddington katılımcılara canlı yayın sistemleri hakkında sunum yaptı.

Sanal Stüdyo Uygulaması Tanıtıldı

Waddington, katılımcılara NewTek ürünü olan TriCaster’ın özellikleri, modelleri ve yayıncılıktaki kullanım alanları hakkında da bilgiler verdi. Waddington ayrıca, TriCaster’ın Sanal Stüdyo özelliğini GreenBox perdesi önünde uygulamalı olarak gösterdi.

Yine NewTek ürünü olan profesyonel bir multi-kanal video bağlantı sistemi TalkShow da etkinlikte tanıtıldı. Konuşmacı Chris Waddington, TalkShow’un özelliklerini anlattı ve sistemNewTek_etkinlik üzerinden 4 kaynakla eşzamanlı olarak Skype üzerinden bağlantı yaptı. İnteraktif gerçekleşen etkinlikte Waddington katılımcıların sorularını da yanıtladı.

Katılımcılar etkinlik süresince ASAL’a ait ışık standını da ziyaret etme şansı buldu. Ziyaretçiler, etkinliğin yapıldığı salonda Sony profesyonel kameraları ve Blackmagic kameraları da inceleme şansı buldu. Etkinlik sonunda katılımcılara özel hazırlanmış kampanyalar hakkında da bilgileri verildi.

 

newtek_etkinlik