IPTV nedir, Nerelerde kullanılır?

Türkiye’de ve Tüm Dünya’da giderek yaygınlaşan iptv, kullanımı bakımından kısaca internet protokolü üzerinden görüntülerin ve sesleri aktarılması demektir.

Otel Tv YayiniGünümüzde birçok Televizyon istasyonu IP Server üzerinden yayın yapmaktadır. Tüketiciler için bakıldığında Normal TV yayınları hep tek taraflıdır. TV izlerken yapılan programa sizin uymanız gerekir. Ne yayınlanıyorsa onu izlersiniz ve herhangi bir müdahale de bulunamazsınız. IPTV de ise kontrol her zaman tüketicidedir. Örneğin bir filme ortasından denk geldiniz başa alabilir, kaydedebilir veya sonra geri dönerek izleyebilirsiniz.

Kurumsal Yapılarda IPTV Kullanımı

Kurumsal yapılarda IPTV kullanımına bakarsak burada da kontrol iptv kullanan kurumda olacaktır. Örneğin bir hastane iptv hizmeti kurarsa kurum içerisinde belirlediği kanallar izlenebilecek ve bunu kontrol edebilecektir. Yine aynı şekilde çoğunlukla müşterilerine hizmet veren Oteller de, çok şubeli bankalar da iptv kullanan ve bunun nimetlerinden yararlanan  kurumlar arasındadır. iptv kullanmak çok ciddi şekilde avantaj sağlamaktadır.

Bu teknolojileri kullanan kurumlar ciddi maliyetten, kablolamanın yükünden ve yönetim zafiyetinden kurtulmuş oluyorlar ve tüm kontrolü ellerinde tutabiliyorlar.

Daha ayrıntılı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.