Ameliyat Kaydı ve Arşivi

Ameliyathane Kayıt Sistemi Türkiye’de tektir ve Avkom Teknoloji tarafından kurulmaktadır. Türkiye’de geliştirdiğimiz Ameliyathane Kayıt Sistemleri Şuan Hollanda’da 15 Hastanede aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Özet

Hastaneler değişik sebeplerle gerçekleştirdikleri ameliyatlar için ameliyat kaydı ediyorlar. Bazen legal Ameliyat Kayitihtiyaçlar sebebiyle, bazen eğitim amacıyla ameliyat kayıtları yapılıyor. Bu ameliyat kayıtları uzun süreler muhafaza edilmek durumunda kalınıyor. Avkom olarak uçtan uca ameliyatın kaydından, arşivlenmesine ve daha sonra içeriğin kolayca kullanılmasını sağlamaya kadar gerekli olan tüm projelendirmeyi ve teknik altyapıyı sağlıyoruz.

İş Akışı

Ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor veya ameliyattan sorumlu olan görevli odaya girerken yapacağı ameliyatla ilgili bilgileri, ister manual isterse bir barcode okutarak isterse de daha önce girilmiş bilgileri onaylayarak, dokunmatik ekran sistemi üzerinden kaydı başlatıyor. Sistem kayıt işlemini gerçekleştirmeye başlıyor ve aynı zamanda kaydı merkezi bir yönetim sistemine aktarıyor.

ameliyat kaydiMerkezi yönetim sistemine aktarılan kayıt daha önce girilmiş bilgiler ışığında ilgili muhatabın (hastanın) dosyasına eklenmiş oluyor. Bu kayıt üzerinde gerekli güvenlik düzenlemeleri otomatik yapılmış oluyor. Daha önce girilmiş kurallar çerçevesinde kayıtlara sadece izin verilen kişiler tarafından ulaşılabiliyor.

Kayıtlara ister sabit PC üzerinden istenirse de web üzerinden ulaşmak mümkün oluyor. Yapılmış kayıtlar farklı amaçlar için farklı formatlarda çıkış alınabiliyor. Kayıtlar üzerine notlar almak, işaretler koymak da mümkün. Böylece eğitim amaçlı kullanımlarda önemli noktalara hızlıca giderek vakit kaybı engellenmiş oluyor.

Hollanda da bulunun Heerlen Hospital Ameliyathane Kayıt ve Arşiv yönetimi uygulama resmi

BİLGİ AL